Każdy, kto stosował krople i inne preparaty do oczu, wie, jak trudne bywa precyzyjne przeprowadzenie tej czynności. Nie zawsze również pamiętamy o podstawowych zasadach higieny, których w trakcie zakraplania oka powinniśmy przestrzegać. Jak to robić właściwie? Jakie przyrządy do zakraplania oczu mogą nam w tym pomóc?
Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na zakraplacz do oczu i wyposażyć się w niego. Produkt taki nie jest kosztowny. Jest łatwo dostępny. Oferuje go niemal każda apteka online. Umożliwia precyzyjne umieszczenie płynu bez podrażnienia gałki ocznej.
Krok po kroku
Oko jest bardzo wrażliwym organem. Dlatego, przed użyciem zakraplacza należy obie jego części – pojemnik i pipetę – wyparzyć. To najlepszy sposób na domową sterylizację, która zapewni nam niezbędne bezpieczeństwo podczas używania aplikatora. Przed samą aplikacją należy starannie umyć ręce. Krople powinny trafić do worka spojówkowego – by tak się stało, dwoma palcami delikatnie odchylamy dolną powiekę. Powinniśmy unikać bezpośredniego kontaktu końcówki zakraplacza z powiekami, rzęsami – w ten sposób łatwo zakazić sam preparat lub po prostu zabrudzić oko.
Zakraplacz do oczu dla seniora
Zakraplanie oczu, szczególnie w przypadku osób starszych, może być nieco kłopotliwe. Często bywa, że seniorzy korzystają nie tylko z klasycznych kropli do oczu, ale również z naparów ziół.
Wtedy plastikowy zakraplacz do oczu jest niezastąpiony. Świetnie nadaje się nie tylko do aplikowania płynów, ale również do ich odmierzania i bezpiecznego przenoszenia. Najlepiej wybrać zakraplacz z pipetą – dużo wygodniej będzie nam zamieszczać w nim płyn.