banner
Edukacja

LexisNexis – krótka historia oficyny prawniczej

Od momentu, gdy po raz pierwszy na polskim rynku pojawiło się logo Wydawnictwa Prawniczego LexisNexis, minęło już 14 lat. I chociaż historia tej oficyny sięga roku 1952, to tak naprawdę działalność jej nabrała prawdziwego rozpędu dopiero w roku 2001.

Powstałe z połączenia gigantów

Od chwili, gdy w 2001 roku połączone Wydawnictwo Prawnicze PWN oraz Wydawnictwo Prawnicze zostały wykupione przez koncern Reed Elsevier, nowo powstała spółka rozpoczęła swoje funkcjonowanie pod nazwą Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis. Dokładnie rok później oficyna pod nową nazwą świętowała 50-tą rocznicę powstania Wydawnictwa Prawniczego, które było pierwszym wydawcą tekstów prawniczych w powojennej Polsce i jednocześnie bezpośrednim „przodkiem” LexisNexis.
W 2003 roku Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis wprowadziło skróconą nazwę handlową. Od tej pory oficjalnie nazywane było po prostu LexisNexis.

Dynamiczny rozwój

Trzy lata później LexisNexis dokonuje kolejnego ważnego kroku. Do swojej oferty wprowadza serwisy online przeznaczone dla rynku biznesowego o nazwie Serwis News&Business oraz Serwis Prawno – Gospodarczy. W kolejnym roku (2007) ta oficyna prawnicza dodała do krajowej oferty kolejne serwisy o zasięgu międzynarodowym, a więc EU Tracker, TotalPatent oraz Know Your Customer. W roku 2008 wydawnictwo LexisNexis, kontynuując wzbogacanie swojej oferty dla segmentu biznesowego, wprowadziło na rynek Serwis Prawno – Gospodarczy Premium, który był w owych czasach niezwykle nowoczesnym narzędziem do zarządzania ryzykiem w biznesie.

W tym samym roku dokonała się jednak inna, bardzo ważna zmiana, bowiem w związku z dynamicznym rozwojem oficyny, wydawnictwo zmieniło nazwę na LexisNexis Polska sp. z o.o.

Nowatorskie rozwiązania na rynku

Przez kolejne dwa lata (2009 – 2010) trwał okres szybkiego rozwoju oraz wprowadzania nowych ofert na rynek księgarski. Do najważniejszych należały szkolenia wysokiej jakości, prowadzone przez praktyków z sektorów prawa, finansów, nieruchomości, energetyki, farmacji, telekomunikacji i HR, a także przeznaczone dla prawników narzędzie do tworzenia własnej strony internetowej wraz z bezpieczną pocztą e-mail.

W 2013 roku LexisNexis dokonało kolejnego przełomu na rynku informacji prawnej, uruchamiając serwis prawniczy nowej generacji Lexis.pl wraz z wyszukiwarką LexisSearch oraz dołączonymi narzędziami analitycznymi w rodzaju Lexis Nurty Orzecznicze i pakietem dającym możliwość integrowania informacji prawnych z dokumentami własnymi – LexisOffice.

Kolejny krok na drodze do sukcesu?

Rok później (2014) LexisNexis połączyło się z Wolters Kluwer SA – największym w Polsce wydawcą i dostawcą informacji prawnej w kraju, którego właścicielem jest światowy koncern Wolters Kluwer. Osiągając pozycję niekwestionowanego potentata na rynku, nowa oficyna – https://www.profinfo.pl/wydawnictwa/lexisnexis,16.html ma przed sobą niełatwe zadanie utrzymania dotychczasowego tempa rozwoju i utrzymania narzuconego sobie poziomu. Czy podała temu zadaniu? O tym przekonamy się już w krótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *