W Polsce obecnie w większości buduje się domy murowane, ale od pewnego czasu również dużym zainteresowaniem cieszą się domy drewniane. Coraz więcej ludzi decyduje się na budowę domu w technologi szkieletu drewnianego ze względu na zalety jakie posiada.
Pierwszą i podstawową zaletą budowy domu drewnianego jest bardzo krótki czas budowy, od wybrania gotowego projektu domu do zakończenia to średnio trzy miesiące, gdzie budowa domu murowanego trwa ok pół roku. Tak krótki czas budowy domu drewnianego wiąże się z zastosowaniem technologi suchej, jedynym etapem który może opóźnić czas jest fundament który jest robiony na mokro. Kolejną zaletą domu drewnianego jest to że możesz go budować praktycznie o każdej porze roku, przeszkodą nie są nawet ujemne temperatury. Taki dom mimo że jego ściany są dużo cieńsze niż domu murowanego to posiada bardzo dobrą ochronę cieplną, bowiem zarówno drewniane ściany jak i dach są w całej swojej grubości izolacją cieplną. Oczywiście budowa w takiej technologii posiada swoje zalety ale również i wady.
Wadą takiego domu jest z pewnością fakt, mimo że łatwo je nagrzać łatwo i szybko się wychładzają. Budowa domu drewnianego może i nie trwa długo ale musi być wykonywana przez odpowiednich fachowców o których nie jest łatwo, w Polsce firmy budowlane specjalizują się bardziej w budowie domów murowanych. Kolejną wadą jest dostępność i cena materiałów. Drewno suszone przemysłowo z wygładzoną powierzchnią nie należy do najtańszych, dlatego też większość firm używa do tego drewna przetartego i wilgotnego.
Na koniec należy zaznaczyć fakt, że w Polsce ludzie częściej budują jednak domy murowane ze względu na ich charakter pokoleniowy, a konstrukcja szkieletowa nie każdemu wydaje się na tyle trwała co dom murowany.